Sajt www.euroturs.rs koristi kolačiće radi pružanja boljeg korisničkog iskustva i funkcionalnosti sajta. Više o kolačićima pročitajte ovde.
Egejska Turska
Turska letovanje
Obala Egejske Turske prostire se duž cele zapadne obale Turske od granice sa Grčkom pa sve do Marmarisa. Karakterišu je nekad mala ribarska mesta koja su narasla u brojna letovališta načičkana jedna do drugog duž Egejske obale.
Turska hoteli
Obala Egejske Turske ja razuđena sa velikim brojem ostrva u blizini kopna koja mahom pripadaju Grčkoj. Zbog povoljnih klimatskih uslova i velikog broja sunčanih dana turistička sezona ovde traje od maja do oktobra. Razvoj turizma u ovoj regiji Turske doprineo je izgradnji mnogobrojnih hotela različitih kategorija i usluge. Mi smo u našoj ponudi izdvojili za Vas 2 najveća letovališta Egejske turske ,a to su Kušadasi i Sarimsakli. Provedite Vaše letovanje u jednom od ovih prelepih letovališta Turske i uživajte u peščanim plažama okupanim suncem koje postoje samo u Turskoj.
Egejsko more je region sa najvećom koncentracijom drevnih gradskih ruševina u Turskoj, što ne bi trebalo da čudi s obzirom da je ovo bilo srce eolske, jonske, lidijske i karijanske civilizacije. Efesa – koji je vrlo verovatno najbolje očuvani drevni grad u celom mediteranskom basenu, osim Pompeja – još uvek nudi dosta svoje nekadašnje slave. Pored Efesa, među druge verovatne pretendente da se nađu na kontrolnoj listi mnogih putnika u region su Assos, Pergamon, Milet i Didima, ali vredi posetiti i neka mesta koja se često previđaju poput Sardisa i Afrodisije. Osim toga, kako su većina još uvek naseljenih gradova i mesta u regionu samo moderne verzije drevnih gradova (na kraju je teško pronaći grad mlađi od 3000 godina), uvek je moguće videti još jedan neočekivani delić drevnih ruševina, čak i u gradu modernog izgleda poput Izmira.
Moguće je posjetiti neobičnu džamiju koja datira iz vremena turskih pograničnih kneževina (koja je na vlast porasla nakon što je centralna Seldžučka vlast nestala mongolskom invazijom u 13. vijeku), koja ima jedinstveni post-seldžučki, još preosmanski prelazni stil, jedan sjajan primer je Isa Begova džamija u Selčuku. Ljubitelji neoklasicizma imaju više sreće, jer su priobalni gradovi u kojima su nekada živeli Osmanski Grci i koji su bili prepuni neoklasičnih zgrada ostali netaknuti – Aivalık, Foca, Alacatı su gradovi u koje biste trebali krenuti ako je ovo ono za čime tragate.